Microsoft Office Uygulamalarında Varsayılan Kayıt Yeri Nasıl Değiştirilir?

Microsoft Office uygulamalarında her uygulama için farklı bir kayıt yeri belirleyebiliyorsunuz. Hazırladığınız belgelerin varsayılan kayıt yerine kaydedilmesini istemiyor, bunun yerine kendi belirleyeceğiniz klasöre kaydedilmesini istiyorsanız yapmanız gerekenleri makalemizin devamında bulabilirsiniz.

Varsayılan kayıt yerini değiştirmek istediğiniz MS Office uygulamasını açın. Yukarıdaki menüden Dosya > Seçenekler adımlarını izleyin.

Açılan pencerede sol taraftaki Kaydet sekmesine geçin ve Varsayılan dosya konumu bölümündeki Gözatbutonuna basarak, konum belirleyin. Bilgisayarınızın herhangi bir bölümünde belgeleriniz için ayrı bir klasör oluşturarak bu konumu seçebilirsiniz. Biz örnek olarak D:\Belgeler konumunu seçtik. Ayarları kaydettikten sonra, hazırladığınız belgeleri Dosya > Kaydet bölümünden ya da Ctrl + S kısayolunu kullanarak kaydettiğinizde yeni kayıt yerini görebilirsiniz.

Not: Word, Excel, PowerPoint ve diğer Office uygulamalarının varsayılan kayıt yerini değiştirmek istiyorsanız, bunu her biri için ayrı ayrı gerçekleştirmeniz gerekiyor.